Cumhuriyet Mah. Yenilik Cad. No:2/A Koyundere Menemen İzmir
0232 846 1015

Servis Ulaşımı ve Güvenlik

Çocuklarımızın, ilk defa kendi aracımız dışında başka bir araç ile bir yere gitmesi fikri ilk başta anne babalar için biraz korkutucu gelebilir. Bu çok anlaşılabilir bir endişedir.

Biz Sihirlieller Anaokulu olarak bu farkındalık ile hareket eden ve tüm organizasyon yapımızı anaokulunda servis güvenliği üzerine kurmaya çalışan bir okuluz.

Okulumuz servis ile gelen çocuklarımız önceden bildirilen saatlerde evinin kapısından teslim alınır ve yine aynı şekilde teslim edilir. Servislerimizde çocuklarımıza uygun emniyet kemerlerimiz servis hostesimiz bulunmaktadır. Öğrenciler, anne babaları dışında sadece okula bildirilen kişilere teslim edilir. Anne veya babadan yazılı veya sözlü talimat alınmadıkça kesinlikle bu kuralın dışına çıkılmaz. Okula servis ile gelen, ancak o gün servisi kullanmayan çocuklarımız ile ilgili teyit amaçlı aileye bilgilendirici WhatsApp veya sms mesajı gönderilir. Ayrıca servisin çocuğunuz alma ve bırakma saatinden önce yine uygulama içi mesajlar ile bilgilendirilmektesiniz.

 

Anaokulunda güvenlik uygulamaları:

Okulumuz, inşa aşamasında, tüm yaş gruplarındaki öğrencilerimizin güvenliğine uygun olarak planlanmış, donanımı yapılmıştır. Çocukların erişiminin olduğu tüm materyaller ve oyuncaklar yüksek güvenlik standartlarındadır. Okulumuzdaki öğrenme ve yaşam alanlarının hiçbir yerinde, çocuklara zarar verme olasılığı olan ilaçlar, kimyasallar, yakıcı ve kesici malzemeler ve prizler bulunmaz. köşelerde, köşe koruyucular ve merdivenlerde özel olarak örülmüş ağlar ve kapılar bulunmaktadır.

Okulumuzda çocuklarımızın güvenliğini sağlamak adına aldığımız tedbirler arasında güvenlik kameraları da yer almaktadır.

Tüm bu fiziki önlemlerin yanı sıra Sihirlieller Anaokulunda, çocukların farkındalıklarının erken yaşta oluşması ve güvenli yaşamı öğrenmeleri için günlük program dışında, güvenlik kuralları ve güvenli bir yaşam için edinmeleri gereken davranış biçimleri üzerinde durulur.