Cumhuriyet Mah. Yenilik Cad. No:2/A Koyundere Menemen İzmir
0232 846 1015

Anaokulunda Yemek

Beslenme konusunda temel ilkemiz, evlerinden ilk defa ayrılacak olan çocuklarımıza ev yemekleri lezzetinde, anaokulunda sağlıklı yemekler ile tanıştırmak ve doğru beslenme bilinci kazanmalarına yardımcı olmaktır.

Okulumuzda çocuklarımızla birlikte yetiştirdiğimiz tavukların ve bıldırcınların yumurtaları tüketilmektedir. Yine çocuklarımızla birlikte doğal ortamda yetiştirdiğimiz. Meyve ve sebzelerden de faydalanılmakla beraber, okulumuzda bölgemizde hayvancılıkla uğraşan yörüklerden aldığımız sütler ve okulumuzda yapılan doğal yoğurt tüketilmektedir. Okulumuzda mevsimine göre doğal meyve sularımız aşçımız tarafından yapılmakta. Kışlık hazırladığımız reçel, konserve gibi doğal ürünler hazırlanmakta ve tüketilmektedir. 

 

Okul öncesini kapsayan dönemde çocuklar hızla büyüdüğü ve geliştiği için pek çok besin maddesine duydukları ihtiyaç, yaşamlarının sonraki evrelerinden daha çok olmaktadır. Bu dönemde aldığı besinlerin niteliği kadar, edindiği nitelikli sağlıklı beslenme alışkanlıkları da hayatının geri kalan kısmı için büyük önem taşır.

Bu sebeple anaokulunda sağlıklı yemekler sunmak kadar, çocuklarımıza doğru beslenme alışkanlıkları edindirebilmek de çok önemlidir. Anaokulunda sağlıklı beslenmenin önemini kavrayan ve sağlıklı beslenme davranışı edinen çocuk, hayatının sonraki dönemlerinde ortaya çıkabilecek beslenme ile ilgili sorunları önlemiş olacaktır.

Anaokulu yemek menümüz çocuklarımıza sorunsuz bir beslenme alışkanlığı kazandırmak için onların damak tadı dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Yemeklerimiz kendi mutfağımızda pişirilmektedir. Aylık yemek menümüz velilerimize WhatsApp yoluyla ulaştırılmakta, Web sitemize de yüklenmektedir.

Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere okulumuzda 3 öğün yemek olmaktadır.

 

Ayrıca herhangi bir gıdaya alerjisi tespit edilmiş öğrencilerimiz için, aileyle beraber yürüttüğümüz farklı yemek programı uygulanabilmektedir.